BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Zjarri në spitalin e Shkodrës, reagon nëndrejtori i spitalit: Asnje sherbim nuk është...

Zjarri në spitalin e Shkodrës, reagon nëndrejtori i spitalit:

Një zjarr ka përfshirë pasditen e sotme mjediset e spitalit rajonal të Shkodrës.

Flakët e zjarrit kanë rënë në dhomën e farmacisë së këtij spitali.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë zjarrfikësja, e cila po punon për shuarjen e flakëve.

Fatmirësisht, nuk ka pasur persona të lënduar, ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

Një situatë e tillë ka sjellë panik tek pacientët.

Kujtojmë se edhe para pak muajsh, një zjarr përfshiu godinën e spitalit të Shkodrës.

Për mediat ka folur edhe nëndrejtori i spitalit, Lush Marku.

Marku: Nuk ka ra zjarr ne spitalin rajonal te Shkodrës.

Ne dhomen teknike te paneleve diellore shtresa termoizoluese e cisternave te ujit ka nxjerre tym dhe vetem si pasoje e kesaj ka dal gjithe ai tymi.

Nga kontrolli nuk ka dale se ka pasur defekt teknik.

Asnje sherbim nuk eshte prekur nga ky tym. Jane vetem disa deme minimale.

Nuk ka qene e nevojshme asnje evakuim  per pacientet.