BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Aktualitet

Zjarri në zyrat e SHISH Elbasan, gazetari i njohur zbulon shkakun

Zjarri në zyrat e SHISH Elbasan, gazetari i njohur zbulon shkakun

Nga burime jo zyrtare gazetari Muhamed Veliu, raporton se tymi i parë pasditen e sotme nga godina e SHISH është djegia e miratuar e një kompjuteri jashtë funksionit.

“Është e paqartë se përse duhet të digjej i gjithë kompjuteri kur sipas protokollit të asgjësimit të SHISH për kompjuterin kompjuterik parashikohet vetëm djegia e Harddrive trurit të kompjuterit ku ruhet gjithçka që është shkruar në atë kompjuter” thotë gazetari Muhamed Veliu .

Edhe sikur zjarri ishte i ndodhur në mënyrë që të ndodhte aksidentalisht nga ndonjë shkëndijë rasti i zhdukjes së sekreteve të fshehta është zero.

Një në SHISH i tregoi gazetarit Muhamed Veliu, dokumentet e burimeve të ruajtjes së inteligjencës shqiptare si në aparatin qëndrues në Tiranë dhe drejtoritë rajonale.

” Dokumentacioni zor se prek pasi ruhet në kasaforta janë me sistem sinjalizimi dhe antizjarr. Një elektronikë e ka ai që prodhon. Pastaj kalon të tjera tek 2-3 drejtues të drejtorisë në bazë. Dokumentet ruhen elektronikisht edhe në te pakt ën 2 sistemet e koduara të tep ër te sigurta të njohura si rrjeti i fshehur”. deklaroi në kushtet e anonimatit burimi në SHISH.

I njëjti burim shpjego kompjuteri e asgj ësimit të dokumenteve apo edhe të jetë.

“Nëse bëhet fjalë për djegie dokumentesh të printuara gabime apo dokumente jo të klasifikuara, të pavlefshme, ato digjen në tipin e tyre apo vende të tjera të përshtatura, jashtë zyrave. po në ato procesverbale të komisionit të punës nga 3 punonjës të SHISH”.

Gezetari Muhamed Veliu raporton një muaj më parë Drejtoria e Sigurimit të Personelit të parë nën drejtimin e një drejtorie të BS ushtron një inspektim në drejtorinë e SHISH Elbasanit.

Sugjerohet se inspektimi lidhet me përfomancën e kësaj drejtorie në informacionin e prokurorisë dhe policisë lokale për krimin e saj në këtë qytet.

Nuk funksionohet pista e një hetimi të krimit nga DSP në SHISH për personat me postin e drejtuesve në drejtorinë lokale të Elbasanit nën dyshimet e informacionit vite, dy organizata kriminale në këtë qytet.

Më të lexuarat