Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zoti është kudo! Çifti musliman: Jemi të bekuar, emri "Allah" nuk mund të gdhendet në vezë(FOTO-LAJM)

Zoti është kudo! Çifti musliman: Jemi të  bekuar, emri "Allah" nuk mund të gdhendet në vezë(FOTO-LAJM)Zoti është kudo! Çifti musliman: Jemi të  bekuar, emri "Allah" nuk mund të gdhendet në vezë(FOTO-LAJM)

Postuar: 01/09/2015 - 16:58

Një çift musliman në Islandë ndjehen të bekuar, pasi në një nga vezët e blera në market shkruhej emri i "Allahut".

Anisa Jussab,  36-vjeçare dhe bashkëshorti i saj, Farid, 37-vjeçar ndihen  të lumtur e të bekuar pas kësaj ngjarje.

"Ne jemi të bekuar nga një mrekulli. Kjo gjë nuk mund të gdhendet në vezë. Këto gjëra shfaqen edhe në rrënjët e pemëve dhe qiell. Është një mesazh për paqe botërore", u shpreh çifti musliman.

'Blessed': Anisa Jussab, 36, bought a £1 pack of eggs from her local supermarket in Leicester and was about to bake a cake for her husband Farid, 37, when she noticed bumps on one of the shells

 

Iceland: Upon taking a closer look Mrs Jussab discovered the phrase ‘None to be worshipped except Allah’ in Arabic script - leading her to believe that her purchase last Thursday was a ‘blessing’

 

Close up: Mr Jussab went to the Masjid Ul Imam Al Bukhari mosque in Leicester about the discovery, where the imam advised him to let the contents of the egg out to stop it becoming rottenCompared to Arabic script: Mr Jussab said he would keep the egg 'forever' and described it as 'amazing'

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 17:10

Ministria e mbrojtjes së Lituanisë ka vendosur të blejë gjashtë helikopterë të rinj ushtarakë  amerikanë Black Hawk me një kosto rreth €300 milionë, për të zëvendësuar helikopterët e epokës sovjetike Mi-8

Postuar: 21/10/2019 - 15:53

Një grup vajzash gjimnaziste kanë tërhequr vëmendjen me një video të postuar dhe shpërndarë në rr

Postuar: 21/10/2019 - 15:46

Irani shprehu sot kundërshtimin e tij ndaj idesë së krijimit të bazave ushtarake të Turqisë bre

Postuar: 21/10/2019 - 15:30

Mbështetja e madhe për partinë e Gjelbër në zgjedhjet e të dielës në Zvicër, u përshkrua si një

Postuar: 21/10/2019 - 15:12

Kryeministri Boris Johnson i ka kërkuar Bashkimit Evropian, të vonojë Brexit pasi parlamenti br

Postuar: 21/10/2019 - 15:10

Luftëtarët kurdë kanë filluar të tërhiqen nga Siria veriore.
 

Postuar: 21/10/2019 - 15:07

Kanë vijuar prej disa ditësh protestat e tensionuara në Kili, të cilat nga kryeqyteti  San