BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

87-vjetori i Berlusconit/ Vajza e tij bën dedikimin prekës: Ti realizove ëndrrat e pamundura për gjithkënd tjetër...

87-vjetori i Berlusconit/ Vajza e tij bën dedikimin prekës: Ti

Sot, Silvio Berlusconi do të mbushte 87 vjeç. Për familjen do të jetë ditëlindja e parë pa Presidentin, i cili u nda nga jeta më 12 qershor. Vajza e tij Barbara, me një postim që u shfaq në Instagram, donte të kujtonte babanë e saj.

Postimin e shoqëroi me një foto që portretizon ish-presidentin e njohur të Milanit me vetë Barbara, e cila ishte gjithashtu CEO e klubit kuqezi për pak më shumë se tri vite, si dhe zv.presidente.

"I dashur baba, nesër (sot) do të ishte ditëlindja jote, – lexojmë në postimin e saj. – Kur mbyll sytë, ende shoh buzëqeshjen tënde qetësuese dhe ndjej ngrohtësinë e dorës sate mbi timen. Ti kishe një zemër të madhe dhe një shpirt fisnik.

Edhe pse shumë dinë sukseset e tua sipërmarrëse dhe karizmën tënde politike, unë pata privilegjin të shoh njeriun pas liderit: i dashur, i kujdesshëm dhe thellësisht njerëzor. Mungesa jote më ka lënë një boshllëk të paplotësueshëm në zemrën time, por kujtimet dhe mësimet e tua janë fari im.

Me çdo gjest ti ke formësuar rritjen time, duke më mësuar vlerën e vendosmërisë dhe guximit. Ke besuar gjithmonë në lirinë si një e drejtë e patjetërsueshme e çdo individi dhe në respektin si shtyllë e çdo marrëdhënieje.

Zemra ime mbushet me mirënjohje sa herë që mendoj për ty, njeriun që ishe edhe babai i jashtëzakonshëm, të cilin pata fatin ta kisha. Me kalimin e kohës dhe bota ndryshon, por ka gjëra që do të mbeten të pandryshueshme për mua: optimizmi juaj, etika juaj shembullore e punës, bujaria dhe aftësia juaj për të realizuar ëndrrat që mendohen të jenë të pamundura”.