BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

“Ajo ishte 12 vjeçe, unë isha 30”/ Joe Biden 'trazon' rrjetin, shpërthejnë reagimet e forta pas deklaratës së Presidentit (VIDEO)

“Ajo ishte 12 vjeçe, unë isha 30”/ Joe Biden

Një deklaratë e çuditshme e Joe Biden në një fjalim para mësuesve të premten shkaktoi reagime të shumta, pasi presidenti amerikan tha: “Ajo ishte 12 vjeçe, unë isha 30”.

Presidenti amerikan ndaloi fjalimin e tij për t’iu drejtuar një gruaje në turmë dhe tha: “Duhet të më thuash përshëndetje. Ne njihemi prej kohësh. Ajo ishte 12 vjeç, unë 30.

Por gjithsesi, kjo grua më ndihmoi të arrija shumë.”

Pas kësaj deklarate të Joe Biden, reagimet kanë shpërthyer në rrjetet sociale, pasi presidenti amerikan nuk ka sqaruar se çfarë saktësisht ka dashur të thotë. Përdoruesit e rrjeteve sociale po bëjnë thirrje për një shpjegim.

Një përdorues i Twitter-it shkroi: “Nëse një nga shefat e mi në punë më dëgjonte duke folur me një kolege se si ‘ajo ishte 12 vjeç dhe unë isha 30’, të nesërmen do të më kërkonin t’ua shpjegoja.”

New York Post shkroi në lidhje me incidentin: “Zakoni historik i Biden për të folur për gratë në publik i dha atij pseudonimin republikan ‘Creepy Joe’, megjithëse ai rrallë ka kryer akte të tilla në publik që nga hera e fundit kur kërkoi falje në 2019.