BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

"Alo, bombë në shkollë!", e pësojnë keq 3 të mitur

"Alo, bombë në shkollë!", e  pësojnë keq 3

Tre të mitur janë arrestuar në Francë, pasi akuzohen se kanë bërë rengje nëpër shkolla duke bërë telefonata  apo njoftime anonime në rrjete sociale ku njoftonin se në shkolla të ndryshme të vendit kishte bomba, duke alarmuar institucionet arsimore.

Mediat në Francë bëjnë me dije se njëri nga tre të miturit ka thënë në polici se e gjithë historia nisi si një lojë mes tyre dhe se nuk kishin imagjinuar pasojat e “shakasë pa kripë”.

Pas arrestimit të tre të miturve ministrja e arsimit Nicole Beloubet, tha se nuk do të merren masa ta ashpra që një gjë e tillë të mos përsëritet në vend.

“Mësuesit nuk janë vetëm dhe ne do të krijojmë një mburojë rreth tyre, rreth institucioneve arsimore”, siguroi ministrja e Arsimit Nicole Beloubet, e cila vizitoi sot të premten (29/3) një shkollë të mesme në Bordo, një nga shkollat që ra viktimë e rrengut të adoleshentëve.

“Gjithçka që prek shkollën, për sa i përket veprimeve dashakeqe, është e papranueshme”, shtoi ministrja pasi ditët e fundit janë bërë online shumë kërcënime për sulme ndaj dhjetëra shkollave të mesme dhe gjimnazeve në të gjithë Francën , gjë që shqetëson qeverinë.

Nga mesi i javës së kaluar der sot, më shumë se 150 institucione arsimore janë vënë në shënjestër të kërcënimeve të tilla, sipas ministrisë.