BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Amerikanët po përgatisin një goditje të rëndë për Kinën, ja pse lëvizja e tyre do të trondisë tregun ndërkombëtar

Amerikanët po përgatisin një goditje të rëndë

Kryetari i Komitetit Bankar të Senatit, Sherrod Brown, i bëri thirrje presidentit Joe Biden të ndalojë importin e makinave elektrike të prodhimit kinez në SHBA. Ai shkroi se "automjetet elektrike kineze janë një kërcënim ekzistencial për industrinë amerikane të automobilave", shkruan BBC .Komentet e tij janë më të ashprat ende për këtë çështje, ndërsa të tjerë njëkohësisht po bëjnë thirrje për tarifa të larta për të mbajtur automjetet elektrike kineze jashtë vendit. Në shkurt, Shtëpia e Bardhë tha se SHBA po hapte një hetim nëse makinat kineze përbënin rrezik për sigurinë kombëtare. "Ne nuk mund të lejojmë Kinën të sjellë mashtrimin e saj të sponsorizuar nga qeveria në industrinë amerikane të automjeteve," tha senatori Brown në një video të postuar në Platformën X. Senatori Brown, një demokrat nga shteti auto-prodhues i Ohajos, po kërkon një mandat të katërt në zgjedhjet e nëntorit. BBC ka dërguar një pyetje në Shtëpinë e Bardhë për koment mbi temën e përmendur, por ata nuk kanë marrë përgjigje deri më tani. Në shkurt, Presidenti Biden tha se Kina mund të vërshojë tregun amerikan me automjetet e saj, duke paraqitur rreziqe për sigurinë kombëtare dhe se ai nuk do të lejojë që kjo të ndodhë derisa ai të jetë president. “Uashingtoni mund të vendosë kufizime lidhur me shqetësimet se teknologjia në makinat e prodhuara në Kinë mund të mbledhë sasi të mëdha të të dhënave të ndjeshme për shoferët dhe pasagjerët e tyre”, tha Shtëpia e Bardhë. Ajo paralajmëroi se makinat e lidhura me internetin “përdorin rregullisht kamerat dhe sensorët e tyre për të kapur informacion të detajuar rreth infrastrukturës amerikane për të komunikuar me infrastrukturën kritike”.