BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

“Angazhimi i SHBA për aleancën nuk diskutohet”, Blinken bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse preken vendet anëtare...

“Angazhimi i SHBA për aleancën nuk diskutohet”, Blinken

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka dhënë mbrëmjen e sotme një intervistë për mediat në Francë, gjatë vizitës së tij zyrtare në Paris.

Gjatë intervistës Blinken nuk sulmoi në asnjë moment ish-Presidentin dhe kandidatin republikan Donald Trump.

Blinken u tregua i sigurt se në rast të fitores së Trump, angazhimi i Shteteve të Bashkuara në NATO nuk do të jetë në pikëpyetje duke adresuar komentet e mëhershme të republikanit.

Trump para pak kohësh ka paralajmëruar se nëse aleatët e SHBA në NATO nuk paguajnë detyrimet e tyre për mbrojtjen, atëherë Shtetet e Bashkuara nuk do t’i mbrojnë në rast lufte.

Duke folur më tej për aleancën ushtarake, Blinken dha garanci për nenin 5 të NATO-s, sipas të cilit në rast kërcënimi të një shteti anëtar, të gjithë vendet e tjera përfshihen drejtpërdrejtë në konflikt me agresorin.

Blinken tha se sikur edhe një milimetër tokë e vendeve baltike të preket, neni 5 i NATO-s do të zbatohet, duke iu referuar tensioneve të krijuara në Detin Baltik me Rusinë.

Më të lexuarat