BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Armëpushimi nuk do të zgjatet, Izraeli parlajmëron banorët e Gazës: Ikni

Armëpushimi nuk do të zgjatet, Izraeli parlajmëron banorët e

Banorët në Gazën jugore raportuan për mediat e huaja se Izraeli ka shpërndarë fletëpalosje duke i urdhëruar ata të largoheshin nga lindja e Khan Younis.

Skyneës publikoi dhe fotografi të fletëpalosjeve, drejtuar “banorëve” të al Qarara, Khirbet al Khuza’a, Abasan dhe Bani Suhaila – të gjitha në zonën Khan Younis.

Në fletëpalosje shkruhet: “Jeni nën urdhër që të evakuoheni menjëherë dhe të shkoni në strehimoret në zonën e Rafah.

“Qyteti i Khan Younis është një zonë e rrezikshme luftarake.Ne ju kemi paralajmëruar”- Forcat e Mbrojtjes së Izraelit.

Pavarësisht urdhrave për të evakuuar në Rafah, Reuters ka fotografuar protestat që po ndodhin atje

Fotografët e tyre kapën gjithashtu imazhe të palestinezëve duke ikur nga Khan Younis pas sulmeve.

Duket se armëpushimi i arritur mes Izraelit dhe Gazës nuk do të zgjatet më.

Katari ka konfirmuar se negociatat janë në vazhdim pavarësisht përfundimit të pauzës, por që ende nuk ka ndonjë sukses.

Qëllimi i bisedimeve është aritja e një armëpushim, tha ministria e saj e jashtme.

“Përpjekjet e ndërmjetësimit janë “ndërlikuar” nga bombardimi i Gazës këtë mëngjes”- bëri me dije ministria e Jashtme të Katarit.

Ministria i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar “të lëvizin sa më shpejt për të ndaluar dhunën” dhe “katastrofën humanitare”.

“Katari shpreh keqardhjen e tij të thellë për rifillimin e agresionit izraelit kundër Rripit të Gazës pas përfundimit të pauzës humanitare, pa arritur një marrëveshje për ta zgjatur atë”, thuhet në deklaratë.