BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

"Armët bërthamore më të fuqishme në botë"/ Kim Jong-un tregon çfarë po planifikon: Synojmë të jemi ushtria...

"Armët bërthamore më të fuqishme në

Diktatori Kim Jong-un po planifikon të ndërtojë armët bërthamore “më të fuqishme” në botë, sipas mediave shtetërore të Koresë së Veriut, teksa premtimi i udhëheqësit për të forcuar mbrojtjen e kombit u zbulua teksa ai po promovonte disa zyrtarë ushtarakë të shtunën.

Duke përshëndetur personelin e vendit të tij në një artikull të botuar nga agjencia e lajmeve KNCA, Kim nënvizoi ambiciet bërthamore të Koresë së Veriut, teksa tha se puna për të ndërtuar një forcë bërthamor për të mbrojtur me vendosmëri dinjitetin dhe sovranitetin e shtetit dhe të popullit është kauza më e madhe dhe më e rëndësishme revolucionare.

Deklarata e Kim vijoi me pretendimet e tij se “shkencëtarë të besueshëm në fushën e kërkimit të mbrojtjes” kishin zhvilluar “armën strategjike më të fuqishme në botë”, një raketë të re balistike ndërkontinentale të quajtur “Hwaseongpo”.

“Duke kompletuar me sukses zhvillimin e armëve bërthamore dhe duke bërë një hap të jashtëzakonshëm përpara në këtë fushë, arritja e qëllimit për të qenë ushtria më e fuqishme në botë do tregohet me sukses”, thuhet në deklaratën e liderit koreano-verior.

Më të lexuarat