BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Arrihet marrëveshja, pas 17 vitesh Maqedonia e Veriut do të organizojë zgjedhje të rregullta parlamentare, ja kur do të mbahen

Arrihet marrëveshja, pas 17 vitesh Maqedonia e Veriut do të

Partitë politike në takim liderësh vendosën që 8 maji të jetë dita e zgjedhjeve të dyfishta, rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale dhe zgjedhjeve parlamentare. Rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale është 24 prilli. Liderët po ashtu ranë dakord që gjatë periudhës që vjen të përfshihen rekomandimet e OSBE-ODIHR-së në Kodin zgjedhor. Në këtë takim nuk pati marrëveshje për shfuqizimin e modelit të qeverisë teknike, gjë të cilën e kërkonte VMRO-DPMNE-ja, shkruajnë mediat maqedonase. Do të respektohet marrëveshja mes LSDM-së dhe BDI-së, që nënkupton kryeministër 100 ditor me propozim të partisë së Ahmetit.  “Zgjedhjet e rregullta Presidenciale ka hapësirë të ndodhin në fund të muajit prill, zgjedhjet e rregullta parlamentare të mbahen në fillim të muajit maj. Sigurisht se duhet t’i kemi parasysh edhe kufizimet ligjore por bëjmë kujdes edhe për festat fetare e që është gjithë muaji prill muaj i Ramazanit kurse në fillim të majit janë Pashkët. Sipas ligjit, qeveria e Përzhinës ose qeveria teknike do të zgjidhet më 28 janar. Detyrimi ligjor që unë si kryeministër e kam do të plotësohet dhe sigurisht edhe marrëveshja e koalicionit që e kemi do të plotësohet,” tha Dimitar Kovaçevski, kryeministër. Kryetari i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, tha se në takimin e liderëve janë arritur tri konkluzione të rëndësishme. Duke folur për nevojën e miratimit të amendamenteve kushtetuese, si kusht për vazhdimin e integrimit evropian, ai tha se në këtë moment nuk janë krijuar kushtet për ndryshime kushtetuese. Kryetarët e partive opozitare shqiptare u larguan, duke thënë se nuk janë marrë parasysh kërkesat e tyre.