BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Asnjë dollar për Ukrainën, Joe Biden merr vendimin e papritur, ja masa që ka tronditur Volodymyr Zelenskyn

Asnjë dollar për Ukrainën, Joe Biden merr vendimin e papritur, ja

Presidenti Joe Biden nënshkroi tekstin e miratuar nga Dhoma e Përfaqësuesve dhe Senati amerikan, i cili shmangu mbylljen e të gjitha aktiviteteve të qeverisë për shkak të mungesës së mbulimit financiar. Ligji është i vlefshëm për një muaj e gjysmë, afat brenda të cilit duhet të përcaktohet një masë e re financimi. "Kongresi votoi për të mbajtur qeverinë të hapur, duke parandaluar një krizë të panevojshme që do të kishte shkaktuar vuajtje të panevojshme për miliona amerikanë që punojnë. Ky është një lajm i mirë, por dua të jem i qartë: ne kurrë nuk duhet të ishim gjetur në këtë pozicion”, shkroi presidenti në një shënim, duke komentuar marrëveshjen e papritur dypartiake të minutës së fundit. Marrëveshja lejoi. Pika e kthesës erdhi me mbështetjen e demokratëve për tekstin e paraqitur nga kryetari republikan Kevin McCarthy, i cili parashikonte një projekt-ligj shpenzimesh që përjashtonte fondet për Ukrainën. Një dokument i kontestuar nga krahu ekstrem i GOP, i dominuar nga figura pranë ish-presidentit Trump, të cilët synonin një mbyllje me një përpjekje të dukshme për të vënë në vështirësi Shtëpinë e Bardhë.  Të përballur me rrezikun e një refuzimi të tekstit të McCarthy, i cili gjithashtu do të vinte në pikëpyetje rolin e tij, duke rrezikuar t'ia dorëzonte partinë komponentit më ekstremist, demokratët vendosën ta mbështesin atë dhe kështu ligji kaloi në Dhomën e Përfaqësuesve: paketa më pas arriti në Senat, ku republikanët kishin përcaktuar tashmë një version dypartiak të ligjit. Sa i përket ndihmës për Kievin, disa burime thonë se Shtëpia e Bardhë pret që një projektligj për Ukrainën të miratohet së shpejti dhe se Uashingtoni nuk do të braktisë Kievin.