BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Befason Elon Musk: Do mbështes rivalin e Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Befason Elon Musk: Do mbështes rivalin e Trump në zgjedhjet

 Elon Musk thotë se do të mbështeste republikanin Ron DeSantis nëse guvernatori i Floridës kandidon në garën për zgjedhjet presidenciale në SHBA në vitin 2024. DeSantis u rizgjodh me gati 60% të votave në zgjedhjet afatmesme dhe është paraqitur si një kandidat i mundshëm për të qenë udhëheqësi i ardhshëm i SHBA, raporton Sky News.

Mbështetja e dukshme e Musk për DeSantis vjen pasi rivali republikan Donald Trump ka qenë nën kritika të shumta.

Musk shkroi në Twitter: "Preferenca ime për presidencën e vitit 2024 është dikush i arsyeshëm dhe i qendrës. Unë kisha shpresuar se do të ishte rasti për administratën Biden, por deri tani kam qenë i zhgënjyer;"

I pyetur nëse do të mbështeste DeSantis në vitin 2024, pronari i Tesla-s u përgjigj në një postim në Twitter: "Po".

“Si kujtim, unë isha një mbështetës i rëndësishëm i presidencës Obama-Biden dhe (me ngurrim) votova për Biden në vend të Trump”, tha Musk.

Kur u pyet më parë për mbështetjen e Musk, DeSantis tha me shaka: "Unë mirëpres mbështetjen nga afrikano-amerikanët, çfarë mund të them".