BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Beteja për Bakhmutin vendos rezultatin e luftës, Zelensky: Nëse humbim aty, do të bëjmë kompromis me Rusinë

Beteja për Bakhmutin vendos rezultatin e luftës, Zelensky: Nëse

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka deklaruar se nëse Rusia përparon në betejën në Bakhmut dhe arrin ta marrë atë, do të detyrohet të bëjë kompromis me Rusinë. Zelensky tha se nëse qyteti lindor do të binte në duart e forcave ruse pas një beteje të zgjatur, presidenti Vladimir Putin do t'ia shiste këtë fitore Perëndimit, shoqërisë së tij, Kinës, Iranit, siç raporton The Guardian.  "Shoqëria jonë do të ndihet e lodhur. Shoqëria jonë do të më shtyjë të bëj kompromis me ta," tha ai duke shtuar se një humbje kudo në këtë fazë të luftës mund të ta çojë në disavantazh Ukrainën.  Nga ana tjetër, kreu i grupit rus “Wagner”, Prigozhin ka deklaruar se luftimet për marrjen në kontroll të Bakhmut dëmtuan rëndë forcat ushtarake të grupit. “Beteja për Bakhmut për fat të keq, ka dëmtuar rëndë edhe grupin ushtarak Wagner”, tha Prigozhin.Deklarata e tij vjen pas raportimeve se rojet kufitare ukrainase shkatërruan një "strehim" të mercenarëve të grupit Wagner në këtë qytet, nga ku sulmonin pozicionet e forcave ukrainase. Ndërtesa, e vendosur në një nga rrethet e qytetit, u sulmua me granatahedhës nga rojet kufitare, së bashku me personelin ushtarak. Beteja gjashtëmujore për qytetin ukrainas Bakhmut ka qenë beteja më e gjatë dhe më e përgjakshme e luftës deri më tani. Një qytet pak i njohur përpara agresionit të Rusisë, Bakhmuti është bërë simbol i qëndresës dhe këmbënguljes së vendit përballë sulmit të Kremlinit. Udhëheqja ukrainase është zotuar vazhdimisht për mbrojtjen e qytetit, por disa ekspertë kanë paralajmëruar se kjo mund të jetë shumë e rrezikshme dhe e kushtueshme. Ata thonë se Ukraina e ka kthyer Bakhmutin në një “makineri që po ha” forcat më të afta të Rusisë.