BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Bota

Biden plas deklaratën e bujshme: Nëse Putini fiton në Ukrainë, SHBA do të përfundojë në luftë me Rusinë

Biden plas deklaratën e bujshme: Nëse Putini fiton në

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka thënë se ‘nuk mund ta lëmë Putin të fitojë në Ukrainë’. Gjatë fjalës së tij në Kongres, teksa po miratoheshin fonde shtesë për Ukrainën, Biden tha se nëse Putin fiton në Ukrainë, Rusia do të sulmojë një vend të NATO-s e për pasojë SHBA do të përfundojë në luftë me Rusinë.

"Unë nuk dua t'i kthej shpinën" Ukrainës, tha presidenti amerikan, duke raportuar se ai kishte konfirmuar mbështetjen e SHBA për Kievin për udhëheqësit e G7.
Por, shtoi ai, "se po mbarojnë paratë", kështu që Kongresi duhet të veprojë.

"Kongresi duhet të miratojë fondet e reja për Ukrainën deri në Krishtlindje, është e pabesueshme që kemi arritur në këtë pikë," theksoi ai.
Ndërprerja e ndihmës për Ukrainën "do të ishte dhurata më e mirë për Putinin. Nëse Putini merr Ukrainën, ai nuk do të ndalet me kaq." Rusia do të përfundojë duke sulmuar një aleat të NATO-s dhe në atë moment, presidenti amerikan tha, "ne do të kemi diçka që nuk duam: trupat amerikane që do të duhet të luftojnë kundër trupave ruse".

Sot është planifikuar një votim për paketën e fondeve për sigurinë kombëtare, duke përfshirë ndihmën për Ukrainën, e propozuar nga Shtëpia e Bardhë dhe e refuzuar deri më tani nga një grup republikanësh.

Më të lexuarat