BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Brukseli në telashe, dy shtete refuzojnë paktin e Bashkimit Evropian për migracionin dhe azilin

Brukseli në telashe, dy shtete refuzojnë paktin e Bashkimit Evropian

Kryeministri sllovak Robert Fico tha se ai nuk do të zbatojë rregullat e reja të Bashkimit Evropian për migracionin në vendin e tij, një shenjë e tensionit të vazhdueshëm mbi këtë çështje, pavarësisht një marrëveshjeje të arritur pas vitesh negociatash. “Ne themi pa mëdyshje se nuk mund të urdhërosh një vend të pranojë, në rastin e Sllovakisë, deri në 300 emigrantë për të cilët nuk di asgjë ose të paguajë 20,000 euro për secilin”, tha Fico në një konferencë për shtyp. "Nuk është solidaritet, është një diktat," tha Fico, duke shtuar se partia e tij Smer-SSD dhe koalicioni qeverisës i Sllovakisë do të votojnë kundër ligjeve të ngjashme në parlamentin kombëtar. Në mënyrë që ai të hyjë në fuqi në të gjithë BE-në, pakti duhet ende të ratifikohet nga shtetet anëtare, të cilët më pas do të kenë dy vjet për ta zbatuar atë. Më herët, Polonia hodhi poshtë rregullat për shpërndarjen e refugjatëve dhe emigrantëve që hyjnë në kalimet e rregullta kufitare midis vendeve anëtare të BE-së. Hungaria gjithashtu kundërshtoi, tha një zëdhënës i qeverisë javën e kaluar. Ai shtoi se Budapesti e konsideron një sistem të tillë "të pamundshëm".Pakti për Migracionin dhe Azilin, i cili u votua nga deputetët e Parlamentit Evropian se fundmi, duhet t'i përgjigjet sfidave të sigurisë që paraqet për shtetet migrimi i paligjshëm dhe të sigurojë një ndarje më të drejtë të përgjegjësive midis shteteve anëtare. Në veçanti, sipas rregullave të reja, kur shtetet anëtare në kufijtë e tyre të jashtëm gjenden nën presion të madh emigrantësh, shtetet e tjera anëtare do të jenë në gjendje të zgjedhin nëse do të pranojnë një numër të caktuar migrantësh ose, nëse refuzojnë, të paguajnë Fondin e përbashkët te BE-së.