BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Bota

Cili do të jetë zëvendës nëse Trump fiton zgjedhjet? Ish-Presidenti zbulon një prej emrave

Cili do të jetë zëvendës nëse Trump fiton zgjedhjet?

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se do ta konsideronte guvernatorin e Teksasit, Greg Abbott, si kandidatin e tij për zgjedhjet presidenciale të këtij viti. Kandidati republikan tha se Abbott “ka bërë një punë të madhe” në sigurimin e kufirit SHBA-Meksikë.

Trump dhe Abbott u takuan në Eagle Pass, Teksas, të enjten, me Trump duke vizituar një pjesë të kufirit që është fortifikuar shumë nga Abbott që nga viti 2021.

avarësisht se Gjykata e Lartë e SHBA mbështet Shtëpinë e Bardhë dhe i lejon agjentët federalë të heqin gardhin me tela përgjatë kufirit, Abbott është zotuar të ndërtojë më shumë barrikada dhe guvernatori e kundërshtoi Presidentin Joe Biden për t’u takuar me rivalin e tij kryesor politik.

Trump e përshkroi Abbott si “një njeri spektakolar”, duke shtuar se guvernatori republikan kishte “bërë një punë të madhe” në luftën për të frenuar valën e emigracionit të paligjshëm në të gjithë shtrirjen e kufirit mes Teksasit dhe Meksikës.

I pyetur nëse do ta konsideronte Abbott për zëvendëspresident, Trump u përgjigj: “Po, sigurisht që ai do të ishte dikush që do ta konsideroja shumë”.

“Pra ai është në listë?” U pyet ish-Presidenti amerikan.

“Absolutisht, ai është”, konfirmoi Trump.