BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Debatoi me prindërit, adoleshenti bën veprimin e pazakontë që i kushtoi 6 vite (Video)

Debatoi me prindërit, adoleshenti bën veprimin e pazakontë

Andres Canto ishte 14 vjeç kur u përlesh me prindërit pasi nuk e linin të dilte jashtë me tuta. I tërbuar, ai shprehu zhgënjimin në një mënyrë të pazakontë dhe u bë një hit në mbarë botën. Adoleshenti mori kazmën e gjyshit dhe nisi të hapte një gropë në oborrin e shtëpisë. Ajo që nisi si një akt zemërimi dhe inati u shndërrua në një obsesion shumëvjeçar me rezultate të pabesueshme.

Në vitin 2021, plot gjashtë vjet që nga lufta me prindërit e tij, Anres kishte krijuar një shpellë nëntokësore ku mund të kalonte kohë. Në strehën e tij arrihet me shkallë dhe ka një dhomë ndenjeje dhe një dhomë gjumi. Sot ai pranon se nuk e di pse e zëvendësoi zhgënjimin me gërmimin dhe me kalimin e kohës iu përkushtua gjithnjë e më shumë projektit të pazakontë. Në një moment, ai mori një stërvitje pneumatike dhe gërmoi 14 orë në javë në oborrin e shtëpisë së familjes në qytetin spanjoll La Romana.

“Ndonjëherë kam hasur në gurë, kështu që gërmimi zgjati më shumë”, tha Andres.

Ndërsa shkonte gjithnjë e më thellë, ai bëhej më i mirë dhe zhvilloi një sistem për nxjerrjen e tokës në sipërfaqe. Tavanet i ka përforcuar me kolona betoni, ndërsa e gjithë puna vlerëson se i ka kushtuar 50 euro. Ai gjithashtu planifikon të zgjerojë shpellën nëntokësore të përbërë nga dy dhoma, një sistem ngrohjeje, një sistem të instaluar Wi-Fi. 

"Është shkëlqyeshëm, kam gjithçka që më nevojitet. Mund të jetë e lodhshme të punosh këtu pasi është i lagësht dhe nuk ka shumë ajër përreth, por kam gjetur motivimin tim për të vazhduar të gërmoj çdo ditë. Gjithmonë kam qenë Më pëlqente të ndërtoja kasolle të vogla, dhe shpesh kur gjeja dru të braktisur, ndërtoja një shtëpi të bukur," shtoi Andres.