BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Bota

Deklaruan se sulmi terrorist në Moskë ishte paralajmëruar, Rusia përgënjeshtron SHBA-në: Jemi mësuar me amerikanët, deklarata është mashtrim

Deklaruan se sulmi terrorist në Moskë ishte paralajmëruar, Rusia

Përfaqësuesja zyrtare e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, i quajti të rreme materialet e mediave amerikane se Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan Federatën Ruse për një sulm të mundshëm terrorist në sallën e qytetit Crocus dy javë më parë.

“Jemi mësuar aq shumë që amerikanët nga njëra anë të futen në hapësirën e informacionit, pastaj të braktisin deklaratat tona, saqë do të doja t’ju kërkoja të merrnit materiale faktike për këtë temë nga pala amerikane. dhe kujt ia transmetuan këtë informacion”, tha Zakharova në një konferencë për mediat, duke komentuar një raport nga The Washington Post se SHBA paralajmëruan autoritetet ruse për një sulm të mundshëm dy javë para sulmit terrorist në Crocus. 

Më herët, The Washington Post, duke cituar zyrtarë amerikanë të njohur me situatën, publikoi një deklaratë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmëruan autoritetet ruse dy javë përpara sulmit terrorist në Crocus City Hall se salla e koncerteve mund të bëhet një objektiv i mundshëm për një sulm.