BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

“Si kanë gdhirë bimët sot, ishalla nuk na i presin or burrë”/ Klodiana Lala zbardh përgjimet e trafikantëve të drogës në Krujë

“Si kanë gdhirë bimët sot, ishalla nuk na i presin or
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x

Bota

"Do të vras"/ E rëndë ajo që po i ndodh prokurorit që po heton Donald Trump

"Do të vras"/ E rëndë ajo që po i ndodh prokurorit

FBI dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut (NYPD) po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, pasi iu dërgua një letër me pluhur të bardhë.

Bragg, i cili po heton ish-presidentin Donald Trump në lidhje me një pagesë prej 130,000 dollarësh për yllin e filmave për të rritur, Stormy Daniels në vitin 2016, ka paraqitur prova para një jurie të madhe që po shqyrton nëse do të padisë Trump, megjithëse ende nuk është marrë asnjë veprim.

Burimet e zbatimit të ligjit treguan se letra i drejtohej Bragg-it ku thuhej: “ALVIN: DO TË TË VRAS!!!!!!!!!!!!!”, sipas NBC News.

Letra “u përmbajt menjëherë” dhe forcat e zbatimit të ligjit “përcaktuan se nuk kishte asnjë substancë të rrezikshme”, tha zyra e prokurorit të qarkut në një deklaratë.

Autoritetet thanë se letra ishte vulosur të martën dhe shenjat në zarf tregonin se ajo ishte dërguar me postë nga Orlando, Florida në fillim të kësaj jave.