BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Rajoni

Dodik kërcënoi me shkëputjen e Republikës Srpska nga Bosnjë-Hercegovina, SHBA “i shuan shpresat”, ja përse nuk mund të realizohet

Dodik kërcënoi me shkëputjen e Republikës Srpska nga

Dje, ambasada e SHBA-së në Bosnje dhe Hercegovinë paralajmëroi fuqishëm liderin serb të Bosnjës Milorad Dodik dhe të gjithë politikanët që e ndjekin atë se ata janë në një rrugë të rrezikshme kur ata mbrojnë 'shkëputjen paqësore', duke u thënë atyre se SHBA nuk do të vëzhgojë me qetësi veprime që rrezikojnë BiH si shtet. Qeveria e Republika Srpska mori një vendim të enjten, përpara debatit në Asamblenë e Përgjithshme të OKB, që brenda 30 ditëve të hartonte një dokument që do t'i propozonte Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës "shkëputje", duke i dhënë fund ekzistencës së BiH, siç është përcaktuar me Marrëveshjen e Dejtonit. SHBA-të ishin ndër mbështetësit më të fortë të rezolutës së OKB-së për gjenocidin e Srebrenicës dhe ambasada e SHBA-së në Sarajevë tha se Dodik dhe qeveria e RS-së u përpoqën të shpjegonin tezat për pamundësinë e mbijetesës së RS me një 'grup të gënjeshtra dhe dezinformata' të krijuara për të frikësuar publikun në RS për t'i ndjekur ata në këtë rrugë të rrezikshme. “Faktet janë të thjeshta dhe të qarta. Nuk ka asnjë konspiracion ndërkombëtar për të shfuqizuar RS dhe Dodik nuk mund të veçojë një deklaratë të vetme të ndonjë zyrtari amerikan që bën thirrje për shfuqizimin e RS”, thuhet në deklaratë. Siç theksuan ata, Kushtetuta e Bosnjë-Hercegovinës nuk u jep të drejtën e shkëputjes ose 'shkëputjes' as subjekteve dhe as ndonjë njësie më të ulët administrative. RS mund të ekzistojë vetëm brenda BiH, kështu që shkëputja ose 'bashkimi' i RS nuk do të thotë pavarësia e atij entiteti ose fundi i BiH, por fundi i RS. “Ky është një veprim i rrezikshëm, i papërgjegjshëm, anti-Dejton”, tha ambasada amerikane në një deklaratë.