BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Rajoni

Dodik përplaset me ministrin kroat, akuzon Zagrebin për gjenocid, ja vizita që nxiti sërish tensione

Dodik përplaset me ministrin kroat, akuzon Zagrebin për gjenocid, ja

Udhëheqësi serb i Bosnjës Milorad Dodik ka akuzuar Kroacinë për kryerjen e agresionit kundër atij vendi gjatë luftës në Bosnje dhe Hercegovinë, dhe përsëri pohoi se Kroacia e sotme është gjithashtu përgjegjëse për krimet e kryera në të ashtuquajturat në Shtetin e Pavarur të Kroacisë gjatë Luftës së Dytë Botërore.Dodik e tha këtë në përgjigje të deklaratës së Ministrit të Jashtëm kroat, Gordan Grliç Radman, i cili gjatë vizitës së tij në qytetin Stolac të Hercegovinës, kritikoi një botim të paraqitur të shtunën në Sarajevë, i cili pretendonte se si Kroacia dhe Serbia ishin vende që kryen agresion kundër BiH-së, i cili, siç thuhet atje, u krijua me vendimet e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë. Grliç Radman tha se rolet e Kroacisë dhe Serbisë në luftën e fundit nuk mund të krahasohen, duke theksuar se nuk do të kishte BiH të plotë, të pavarur dhe sovrane nëse nuk do të kishte Kroacia dhe kroatët. Pas kësaj, Dodik e sulmoi verbalisht, i zemëruar nga fakti se Kroacia ishte një nga sponsorët e rezolutës me të cilën Asambleja e Përgjithshme e OKB-së dënoi gjenocidin në Srebrenicë të kryer ndaj boshnjakëve në vitin 1995. "Sigurisht, Kroacia mori pjesë aktive në luftën civile në Bosnje dhe Hercegovinë, për dallim nga Serbia, e cila nuk kishte një njësi të vetme ushtarake në territorin e Bosnje dhe Hercegovinës. Gjykata (ICTY) gjithashtu deklaroi pjesëmarrjen e Kroacisë në luftën civile. në Bosnje dhe Hercegovinë, duke e cilësuar atë si një sipërmarrje të përbashkët kriminale” , tha Dodik për mediat lokale në Republika Srpska. Ai shtoi se Kroacia do të donte të harronte "disa sponsorizime" tani, por nuk mund ta bëjë këtë për shkak të vendimeve të gjykatës.