BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Duke nisur nga dita e sotme, Evropa merr vendimin drastik kundër Kremlinit

Duke nisur nga dita e sotme, Evropa merr vendimin drastik kundër Kremlinit

Bashkimi Evropian ka vendosur ditën e sotme pro një ndalimi të naftës ruse dhe nënprodukteve të saj në një tentativë për të reduktuar varësinë energjetike nga Rusia.

Ky ndalim ka ardhur i shoqëruar me një kufi çmimi të dakrdësuar nga aleatët perëndimorë të G7.

Qëllimi është të lejohet që nafta ruse të vazhdojë të rrjedhë në vende si Kina dhe India dhe të shmanget një rritje e papritur e çmimeve që do të dëmtonte konsumatorët në mbarë botën, duke reduktuar fitimet që financojnë buxhetin dhe luftën e Moskës.

Çmimet e naftës janë ngritur për shkak të rikuperimit të kërkesës pas pandemisë COVID-19 dhe kufizimeve në kapacitetin e rafinimit, duke kontribuar në inflacionin për mallrat e tjera në mbarë botën.

Sanksionet e reja krijojnë pasiguri për çmimet pasi BE-ja 27-vendëshe gjen furnizime të reja me naftë nga SHBA, Lindja e Mesme dhe India për të zëvendësuar ato nga Rusia, e cila në një moment furnizonte 10% të nevojave totale të Evropës për naftë.

Më të lexuarat