BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Dy muaj pas masakrës në Moskë, Kremlini gjen “fajtorin”, ja kush e organizoi sulmin dhe si lidhet Ukraina me ngjarjen

Dy muaj pas masakrës në Moskë, Kremlini gjen

Kanë kaluar më shumë se dy muaj nga sulmi në Bashkinë Crocus në Moskë, i cili shkaktoi vdekjen e të paktën 144 personave. Nga vëmendja e madhe mediatike që mori sulmi, me kalimin e javëve çështja përfundoi në cekëtinë e hetimeve të brendshme, por mbi të gjitha u la në hije nga tensione të tjera ndërkombëtare. Megjithatë, pavarësisht nga debati i madh që ishte nisur për atësinë e sulmit, Moska vazhdoi të mbështeste një dhe të vetmen tezë: udhëheqja e Ukrainës me bashkëpunimin e fuqive perëndimore. Një version ndoshta rezultat i nxitjes së brendshme të ultranacionalistëve, viktimë e të cilëve në mënyrën e tij është Vladimir Putin. Një version i ngjarjeve që kishte ende disa zona të paqarta dhe që nuk shpjegonte, për shembull, drejtimin në të cilin sulmuesit u larguan pas sulmit.  IS ka marrë përgjegjësinë në shumë raste për sulmin e 22 marsit, i cili vrau mbi 140 njerëz, por Moska është përpjekur vazhdimisht të lidhë Ukrainën dhe Perëndimin me sulmin. Shefi i FSB, Alexander Bortnikov u citua të thoshte nga agjencia e lajmeve RIA Novosti se "përgatitjet, financimi, sulmi dhe tërheqja e terroristëve u koordinuan nëpërmjet internetit nga anëtarë të Provincës Khorasan (IS-K)," një degë aktive e IS në Afganistan e Pakistan. Bortnikov nuk e hodhi poshtë këndin ukrainas në deklaratat e tij të premten, duke thënë se "me përfundimin e sulmit, terroristët morën udhëzime të qarta për të lëvizur drejt kufirit ukrainas, ku nga ana tjetër ishte përgatitur një "dritare". “ Hetimi vazhdon, por tashmë mund të thuhet me siguri se inteligjenca ushtarake ukrainase është drejtpërdrejt e përfshirë në sulm”, tha ai. Ukraina nga ana tjetër e ka mohuar vazhdimisht përfshirjen.