BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Dyshohet se u pagua nga Kremlini të vriste Zelensky-n, bie në pranga shtetasi polak!

Dyshohet se u pagua nga Kremlini të vriste Zelensky-n, bie në pranga

Autoritetet në Poloni kanë arrestuar një person, të dyshuar si spiun rus. Siç shkruajnë mediat e huaja, ai është paguar nga Inteligjenca Ushtarake e Rusisë për të vrarë presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Polaku i identifikuar si Pawel K, sipas prokurorëve ka ndihmuar forcat speciale ruse për të planifikuar një atentat të mundshëm kundër Zelensky-t.

Në deklaratën e Prokurorisë thuhet: Ai ishte i gatshëm të vepronte në emër të Federatës Ruse dhe të vendoste kontakte me ata që janë të përfshirë në luftë. Ka prova të forta kundër tij.

Nëse shpallet fajtor, Pawel mund të përballet me dënimin deri në 8 vjet burg.

Nga ana tjetër, Prokurori i Përgjithshëm i Ukrainës Andriy Kostin ka thënë se i arrestuari ka transmetuar informacione rreth sigurisë në aeroportin Rzeszow-Jasionka në Poloninë juglindore.

“Regjimi kriminal i Kremlinit organizon dhe kryen operacione sabotazhi në territorin e shteteve të tjera sovrane”, theksoi Kostin.

“Rzeszow-Jasionka” është nën kontrollin e trupave të Shteteve të Bashkuara. Por pse pikërisht ky aeroport?

Mësohet se Zelenskyy udhëton jashtë vendit, duke përdorur këtë aeroport. Dhe në fakt jo vetëm ai, edhe zyrtarë të huaj që nisen për në Ukrainë.

Ministri i Jashtëm polak Radoslaw Sikorski përgëzoi punën e shërbimeve speciale dhe prokurorëve të vendit të tij në operacion, si dhe bashkëpunimin me Ukrainën fqinje.

Varshava ka qenë një nga mbështetësit më të vendosur të Kievit që nga pushtimi rus në shkurt 2022, megjithëse lidhja ka pësuar një “ngërç” së fundmi për shkak të një mosmarrëveshje mbi importet bujqësore.