BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

E mban gjithmonë me vete/ Putin në gatishmëri, shfaqet sërish me "çantën bërthamore"

E mban gjithmonë me vete/ Putin në gatishmëri, shfaqet

Vladimir Putin u pa sërish sot në publike me "çantën e tij bërthamore". Dy nga rojet e sigurisë së Vladit u panë duke mbajtur kuti të zeza teksa ai vendosi lule në Volgograd në 80-vjetorin e fitores sovjetike në betejën e Stalingradit. Sipas "TheSun", diktatori rus bëri homazhe për ushtarët e rënë sovjetikë në memorialin "Mamayev Kurgan".

Besohet se njëra nga çantat ishte një mburojë e palosshme për të mbrojtur Putinin në rast të të shtënave - ndërsa tjetra mendohet se përmban butonin e nisjes për armët bërthamore të Kremlinit.

Çanta - e cila ka një kod të personalizuar - është nën mbikëqyrje 24/7 dhe mendohet se kontrollon arsenalin bërthamor të Moskës. Thuhet se mbikëqyret nga një oficer i armatosur sigurie, i cili shoqëron Putinin kudo që ai udhëton. Çanta, e quajtur Cheget në rusisht, u zhvillua në fillim të viteve 1980 dhe iu shfaq botës për herë të parë në vitin 2019.

Rasti shihet shpesh në duart e një ndihmësi - dhe thuhet se janë 3 gjithsej.