BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

E preferuara e SHBA, ja kush është kandidatja që mund të drejtojë NATO-n pas Jens Stoltenberg

E preferuara e SHBA, ja kush është kandidatja që mund të

Kryeministrja daneze Mette Frederiksen është listuar si një nga pretendentet favorite për të udhëhequr NATO-n pas një ftese për të vizituar Shtëpinë e Bardhë. Uashingtoni njoftoi se presidenti Joe Biden do të presë Frederiksen gjithashtu muajin e ardhshëm, duke nxitur dyshimet se SHBA do të mbështesë kandidaturën e lideres daneze për kreun e NATO-s, i cili tradicionalisht ka qenë “post i europianëve”, por kërkon bekimin e Uashingtonit. Sekretari aktual i përgjithshëm, Jens Stoltenberg, do të largohet nga posti në fund të shtatorit, megjithëse është e mundur që ai të qëndrojë edhe për disa muaj të tjerë nëse udhëheqësit e aleancës nuk mund të bien dakord për një zëvendësim. Udhëheqësi danez duket se plotëson disa kushte. Aleatët po kërkojnë një politikan që ka mbajtur postin e kreut të një qeverie dhe duke qenë se të gjithë shefat e mëparshëm të NATO-s kanë qenë burra, këtë herë preferohet një kandidate femër. Në të njëjtën kohë, Danimarka shihet si një vend “i ekuilibruar” brenda aleancës, një mbështetëse e fortë e Ukrainës, por megjithatë jo aq e ashpër sa disa vende në krahun lindor. Danimarka e ka mbajtur edhe më herët këtë post, pasi ish-kryeministri danez Anders Fogh Rasmussen ishte sekretar i përgjithshëm i NATO-s midis vitit 2009 dhe 2014.  “Jo të gjithë aleatët mund të jenë të lumtur të shohin një kandidat tjetër nga një vend nordik,” tha një diplomati europiano-perëndimor. Danimarka gjithashtu ka mbetur prapa në shpenzimet e saj të mbrojtjes, një çështje që mund të shqetësojë disa kryeqytete europiane. Vetë kryeministrja daneze ka këmbëngulur majin e kaluar se ajo nuk është kandidate, megjithatë kjo mund të vendoset në samitin e Vilnius në muajin korrik.