BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Bota

E rëndë/ Burri del i zhveshur në rrugë dhe sulmon për vdekje një grua

E rëndë/  Burri del i zhveshur në rrugë dhe sulmon për

 Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Zvicër ku një grua e cila po vraponte në një park u vra nga një burrë që kishte dalë lakuriq në rrugë. Siç raportohet si i dyshuar për vrasjen e gruas është arrestuar një 19-vjeçar. 

“Të martën në mbrëmje, një grua u sulmua nga një burrë në Mannendorf, në liqenin e Cyrihut, rreth 20 kilometra në juglindje të qytetit më të madh të Zvicrës. Pak para orës 20.00, kalimtarët raportuan praninë e një burri të zhveshur në Alma Park i cili bërtiste dhe sulmonte persona të tjerë. 


Shërbimet e shpëtimit, të cilat mbërritën shumë shpejt në vendngjarje, gjetën të shtrirë në tokë një grua të plagosur rëndë. Ndonëse iu dha ndihma e parë, gruaja iu nënshtrua plagëve të rënda," thuhet në deklaratë e policisë. 

I dyshuari është një 19-vjeçar zviceran i cili ka mbetur në vendin e ngjarjes dhe është arrestuar. Pas marrjes në pyetje nga policia, i riu do të dalë në prokurori për akuzën e kryerjes së një krimi të dhunshëm. Identiteti i viktimës është objekt hetimi, si dhe rrethanat e sulmit, sqaron policia, e cila kërkon gjithashtu të dijë nëse sulmuesi dhe viktima kanë njohur njëri-tjetrin.