BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

E rëndë/ Përplasje në burgun, të dënuar të armatosur plagosin dy policë

E rëndë/ Përplasje në burgun, të dënuar të

Përplasje të dhunshme janë regjistruar këtë të diel në institutin e vuajtjes së dënimit Benevento, ku disa të burgosur të armatosur kanë plagosur me armë dy policë, raporton Tgcom24. Mësohet se shkak për revoltën e të burgosurve kanë qënë kushtet e këqija të burgut. Tiziana Gaucci, sekretare e sindikatës, shpjegon se të burgosurit të cilët ndodheshin në katin e katërt të burgut, shkatërruan kompjuterët, xhamin dhe gjithçka gjetën.

Ndërkohë, Sekretari i Përgjithshëm i Sindikatës së Policisë Penitenciare, Aldo Di Giacomo, ka deklaruar se kushtet e vuajtjes së dënimit në Itali janë nga më të kqijat. Kjo sipas tij, edhe për shkak të mbipopullimit, mungesës së stafit, vetëvrasjeve dhe vdekjeve nga shkaqe të tjera të të burgosurve, sulmeve dhe dhunës ndaj stafit, trazirave, trafikut të drogës dhe përhapjes së celularëve. Sipas raportimeve të mediave vendase, dhuna ka ardhur nga një pretendim i një të burgosuri, i cili ka kërcënuar fillimisht personelin shëndetësor dhe më pas është zhvilluar në pavijone. Autoritetet kanë neutralizuar të burgosut, ndërkohë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rastit si dhe për mënyrën se si janë futur armët në burg.