BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Bota

E rëndë/ Sulm me thikë në një shkollë, raportohet për të plagosur

E rëndë/ Sulm me thikë në një shkollë, raportohet

Një vajzë adoleshente është arrestuar me dyshimin për tentativë vrasje pasi dy mësues dhe një nxënës u goditën me thikë në një shkollë të mesme në Uellsin jugperëndimor të mërkurën në mëngjes. Policia e Dyfed-Powys konfirmoi se tre viktimat aktualisht po trajtohen në spital për plagë me thikë pas incidentit në shkollën Amman Valley në Carmarthenshire. 

Gjithashtu në vendin e ngjarjes është gjetur edhe një thikë. Ndërsa shkolla është mbyllur dhe dhjetëra makina policie dhe helikopterë kanë mbërritur në vendngjarje. 


"Një vajzë adoleshente është arrestuar me dyshimin për tentativë vrasjeje dhe aktualisht mbetet në paraburgim nga policia. Dëshiroj të siguroj prindërit dhe publikun se incidenti ka përfunduar dhe nxënësit tani janë larguar nga shkolla. Ne po punojmë me shkollën dhe agjencitë e tjera për të siguruar mbështetjen e duhur për të gjithë të përfshirët. Ky ishte një incident shumë shqetësues dhe mendimet tona janë me viktimat, familjen e tyre dhe të gjithë të ndikuar nga ajo që ka ndodhur. Unë jam i vetëdijshëm se ka pamje të incidentit që qarkullon aktualisht në mediat sociale dhe do të kërkoja që kjo të hiqet për të shmangur shpërfilljen e gjykatës dhe shqetësimin e atyre që janë prekur," tha Ross Evans, komandanti i Carmarthenshire

 

Më të lexuarat