BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Eskalimi i situatës në Lindjen e Mesme, Shefi i Këshillit të BE Michel zbulon nëse është apo jo në krah të palestinës

Eskalimi i situatës në Lindjen e Mesme, Shefi i Këshillit të

Tri vende evropiane Irlanda, Spanja dhe Norvegjia e njohin tashmë shtetin e Palestinës.

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel është “në favor të njohjes së Palestinës” dhe bën thirrje për një qasje të koordinuar midis BE-së dhe vendeve të treta për të sjellë përparim konkret për këtë çështje, tha ai për Euronews në një intervistë ekskluzive.

Komentet e Michel të hënën erdhën në prag të njohjes zyrtare të shtetit të Palestinës nga Spanja, Irlanda dhe Norvegjia, shtatë muaj pas shpërthimit të luftës në Gaza.

I pyetur nëse vendet e tjera duhet ta njohin shtetin e Lindjes së Mesme, Michel tha se masa duhet të përdoret “si një levë për të bërë një përparim”.

“Unë jam për zgjidhjen me dy shtete dhe për njohjen e një shteti palestinez. Por ky shtet duhet të jetë i zbatueshëm. Dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se më e mira do të ishte një qasje e koordinuar me vendet anëtare të BE-së dhe vendet e treta për të krijuar një levë”, shtoi presidenti i Këshillit Evropian.