BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Bota

Çfarë po ndodh me bitcoin? Drejt rekordeve të reja, arrin nivelin më të…

Çfarë po ndodh me bitcoin? Drejt rekordeve të reja, arrin

Bitcoin po shkon drejt niveleve të reja rekord. Kriptovaluta preku të hënën nivelin më të lartë të dy viteve arritur në 65 mijë dollarë, pas një fluksi të lartë parash të investuara në fondet e tregtuara në Bitcoin.

Monedha digjitale është rritur me rreth 5.7% brenda 24 orëve, ndërsa si raport një javor rritja rezulton të jetë me gati 27%.

Pjesa më e madhe të rritjes në javët e fundit I atribuohet flukseve hyrëse në fondet e bitcoin të listuara në Shtetet e Bashkuara, pasi kjo e fundit i miratoi në fillim të këtij viti, çka u cilësua si një vendim historik për tregun e kriptovalutave.

Kjo rriti entuziazmin e investitorëve dhe I dha një shtysë të madhe bitcoin por edhe Etherium.

Monedha virtuale Etherium është rritur me gati 50% prej fillimit të vitit dhe po i afrohet nivelit të 3 500 dollarëve, duke shënuar kështu edhe nivelin më të lartë në dy vite. Kjo ka nxitur edhe spekulimet se së shpejti mund të ketë një miratim për fondet e tregtuara edhe në Etheriumj.