BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Çfarë po ndodh në Europë? Bllokohet zona përreth ambasadës së Ukrainës në Madrid, ngrihet alarmi për bombë

Çfarë po ndodh në Europë? Bllokohet zona përreth

Më pak se 24 orë pasi u dha një alarm terrorist, policia spanjolle ka rrethuar sërish zonën përreth ambasadës së Ukrainës në Madrid. Kujtohet se dy ditë më parë ishte dërguar një letër-bombë , si pasojë e së cilës u plagos një punonjës i ambasadës .

Një shpërthim është shkaktuar në ambasadën e Ukrainës në Madrid për shkak të një letre të bllokuar. Për shkak të kësaj ngjarje ka mbetur i plagosur një punonjëse dhe më pas ajo është dërguar në spital ku i është dhënë ndihma e parë, por gjendja e saj nuk konsiderohet e rëndë.

Sipas mediave spanjolle, lënda shpërthyese ndodhej në një dosje të marrë nga punonjësi.

Që në momentin e parë zona u rrethua, ku autoritetet zbatuan protokollin e parashikuar për rastet e akteve terroriste dhe të gjithë skenarët ishin të hapur.

Ambasadat e Ukrainës në Evropë morën “pako të përgjakshme” me sy kafshësh

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Jashtme të Ukrainës, Oleg Nikolenko, “pako të përgjakshme” që përmbajnë sy kafshësh po priten nga disa ambasada ukrainase në Evropë.

Në postimin e tij në Facebook, Nikolenko pretendon se ata që i kanë dërguar pakot i kanë lyer me një lëng me ngjyrë dhe erë të veçantë. “Po studiojmë kuptimin e këtij mesazhi”, ka theksuar ai në postimin e tij.

Dërgimi i tyre vjen pas një serie letra-bombash të gjetura në Spanjë në ditët e fundit.

Siç shpjegoi ai, pako të tilla janë marrë nga ambasadat e Ukrainës në Hungari, Holandë, Poloni, Kroaci dhe Itali, si dhe konsullatat e përgjithshme të vendit në Napoli (Itali), Krakov (Poloni) dhe konsullata në Brno. (Republika Çeke).

“Diplomatët ukrainas do të vazhdojnë të punojnë me sukses për të forcuar aftësinë mbrojtëse të Ukrainës dhe për t’u siguruar ukrainasve pajisjet e nevojshme energjetike për të mbijetuar dimrin ,” thekson ai në postimin e tij, duke vënë në dukje se Kievi bashkëpunon me vendet e huaja për kërcënimet që merr dhe kërkon të identifikojë personat e përfshirë në to për t’i vënë para drejtësisë.