BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

Çfarë po ndodh? Pamje apokaliptike, Nju Jorku mbulohet nga mjegulla

Çfarë po ndodh? Pamje apokaliptike, Nju Jorku mbulohet nga mjegulla

Tymi nga zjarret masive në Kanada mbuloi rajone të tëra në verilindje të SHBA-së dhe autoritetet u kërkuan grupeve të cenueshme të qytetarëve që të shmangin daljet jashtë.

Në Kanada janë qindra zjarre aktive në provincat perëndimore deri në Quebec. Autoritetet amerikane kanë lëshuar paralajmërime për cilësinë e ajrit pasi tymi dhe kushtet e dukshmërisë së ulët raportohen edhe në të gjithë Liqenet e Mëdha, nga Cleveland në Buffalo.

Agjencia Amerikane për Mbrojtjen e Mjedisit tha se efektet ka të ngjarë të zgjasin me ditë.

Zjarret në zonën e Quebec janë të mëdha dhe janë rreth 800 deri në 970 kilometra nga Rhode Island. Më pas pasuan zjarret në Nova Scotia, duke ngritur një alarm për cilësinë e ajrit më 30 maj.

Jay Engle, një meteorolog me Shërbimin Kombëtar të Motit me qendër në Upton, Long Island, shpjegoi se erërat që çuan tymin në Nju Jork ka të ngjarë të vazhdojnë të fryjnë në të njëjtin drejtim për ditët në vijim.

Paralajmërimet për cilësinë e ajrit përfshijnë grimca të njohura si ‘PM 2.5’ që shkaktojnë acarim në sistemin e frymëmarrjes.

Çfarë po ndodh? Pamje apokaliptike, Nju Jorku mbulohet nga mjegulla

Çfarë po ndodh? Pamje apokaliptike, Nju Jorku mbulohet nga mjegulla

Çfarë po ndodh? Pamje apokaliptike, Nju Jorku mbulohet nga mjegulla

Më të lexuarat