BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Gjenerali Dimri “paralizon” Ukrainën, ushtria ndalon operacionet, ja pse tani dronët do të jenë protagonistë në konflikt

Gjenerali Dimri “paralizon” Ukrainën, ushtria ndalon

Ashtu siç ishte paralajmëruar, moti i keq ka “paralizuar” Ukrainën. Por jo vetëm, edhe Rusia ka hasur vështirësi. Një stuhi dëbore, me erëra deri në 144 kilometra në orë, goditi Krimenë, duke lënë pothuajse gjysmë milioni banorë pa energji elektrike (2 milionë me Rusinë jugore). Vetëm në Sevastopol, një stuhi rrëzoi 189 pemë dhe dëmtoi çatitë e 42 ndërtesave. Në pjesën tjetër të vendit, moti i keq shkaktoi ndërprerje të energjisë elektrike në më shumë se 2,000 vende në 16 rajone dhe bllokoi trafikun rrugor dhe hekurudhor. Bora dhe balta i kanë lënë dy ushtritë në një ngërç, edhe nëse forcat ruse kanë bërë përparim javën e fundit në frontin Avdiivka, vetëm dhjetë kilometra nga Donetsk. Ushtria ukrainase u detyrua të tërhiqej nga zonat në jug-lindje të qytetit industrial dhe gjithashtu në veri-perëndim. Tani Kievi ka një korridor të ngushtë rreth 7 kilometra për transferimin e furnizimeve në garnizone. E gjithë kjo ndërkohë që sistemet e mbrojtjes ajrore të Moskës rrëzuan 2 raketa S-200 që ishin gati të goditnin objektivat në pjesën jugore të Detit Azov. Ukrainasit arritën të hidhnin në erë një makinë në Melitopol në të cilën ndodheshin disa luftëtarë çeçenë. Në ditën e 642 të luftimeve, ukrainasit zmbrapsën 71 sulme të armikut në bregun e majtë të lumit Dnipro, në rajonin Kherson. Me dronë ata shkatërruan një depo municioni në tokën ruse në Volgograd. “Avionët pa pilot do të jenë protagonistë gjatë gjithë dimrit në të dy frontet, më shumë se raketat, tani që në tokë është vështirë të manovrohet”, është i bindur zëdhënësi i Forcave Ajrore të Kievit, Ignat. Dy civilë u vranë dhe katër u plagosën nga një bombardim ukrainas në Pollogi (Zaporizhzhia).