BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Gjykata Penale lëshoi urdhërarrest për Putinin, moderatori rus del me kërcënimin e rëndë

Gjykata Penale lëshoi urdhërarrest për Putinin, moderatori rus

Një prezantues i televizionit shtetëror rus të dielën bëri thirrje për një sulm bërthamor ndaj çdo vendi që përpiqet të ndalojë presidentin rus Vladimir Putin lidhur me urdhërarrestin e lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC). Vladimir Solovyov e bëri paralajmërimin gjatë një transmetimi të fundit të emisionit të tij në kanalin shtetëror Russia-1, duke thënë se një përpjekje për të mbajtur liderin rus do të rezultonte në një "sulm të menjëhershëm bërthamor". Solovyov e filloi sharjen e tij duke iu referuar një deklarate të fundit të bërë nga ministri gjerman i drejtësisë Marco Buschmann në lidhje me urdhër-arrestin e ICC.

 "Gjermania do të jetë e detyruar të arrestojë presidentin Putin nëse ai hyn në territorin gjerman dhe t'ia dorëzojë GJPN-së," i tha Buschmann gazetës gjermane Bild am Sonntag .
"Në përgjithësi, çdo strukturë apo çdo vend që madje guxon - si plehrat gjermane, ministri i - çfarë është? - drejtësia," tha Solovyov gjatë fjalimit të tij në ajër, sipas përkthimit të Scarr. "Të thuash se ata do të përpiqen të zbatojnë [vendimin]... Sapo ta dinë, çdo përpjekje për ta zbatuar atë është një shpallje lufte!"

Solovyov vazhdoi, "Dhe ai bën thirrje për një sulm të menjëhershëm bërthamor në atë vend! I menjëhershëm! Kjo do të thotë, çdo përpjekje për ta bërë atë, për të shkuar kundër vullnetit të popullit rus, i cili e ka bërë veten shumë të qartë, duhet të rezultojë në një raketë. grevë!"

Prezantuesi i TV më pas lëshoi ??një tjetër kërcënim kundër Buschmann, i cili nuk u përmend me emër.
"Dhe ai idiot, ministri i drejtësisë, duhet të njihet me raketat Sarmat," tha Solovyov, duke iu referuar raketave balistike ndërkontinentale ruse. 
Komentet e Solovyov erdhën pas njoftimit të së premtes së kaluar ICC se kishte lëshuar një urdhër arresti për Putinin për krime lufte. Hetuesit e gjykatës në Hagë thuhet se kishin punuar mbi provat kundër Putinit për më shumë se një vit përpara se GJNP-ja të lëshonte urdhër-arrest. Ai akuzon Putinin se është "gjoja përgjegjës për krimin e luftës të dëbimit të paligjshëm të popullsisë (fëmijëve) dhe atë të transferimit të paligjshëm të popullsisë (fëmijëve) nga zonat e pushtuara të Ukrainës në Federatën Ruse".