BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Grupi famëkeq Wagner i Rusisë po zhvillon marrëveshje sekrete Kinën, media britanike zbardh detajet e bujshme

Grupi famëkeq Wagner i Rusisë po zhvillon marrëveshje sekrete

Mercenarët e ushtrisë Wagner të Rusisë po zhvillojnë në mënyrë të fshehtë "dronë" në një marrëveshje të fshehtë armësh me spiunët kinezë. Në një zbulim ekskluziv nga presitigjiozja britanike 'The Mirror', theksohet se dronët me majë shpërthyese dhe me bomba nga Kina do të vendosen në numër të madh, duke shkatërruar objektiva të shumta civilësh ose trupash.

Projekti i 'vrasësve' të Moskës ka përfshirë takime të fshehta midis ekspertëve kibernetikë kinezë, Grupit Wagner dhe spiunëve nga të dy vendet. Ky projekt bie ndesh me pretendimet e Pekinit se ai nuk është i përfshirë në luftën e Ukrainës, e cila po bëhet gjithnjë e më shumë një konflikt në hije midis perëndimit dhe lindjes. Më shumë se 2,500 dronë të tipit helikopter DJI Mavic2 u dërguan nga Pekini në Moskë në një marrëveshje të turbullt midis oficerëve të Wagner dhe rrjeteve të spiunazhit të Pekinit.

Planet e teknologjisë së lartë të Moskës për dron dolën pasi forcat ukrainase mbërritën në Mbretërinë e Bashkuar për t'iu nënshtruar trajnimeve intensive se si të operojnë tanket Challenger II. Një raport i inteligjencës i parë nga Daily Mirror zbulon se grupi po përpiqet të zhvillojë një platformë grumbullimi për orkestrimin e koordinuar të dronëve autonome duke përdorur 2500 të dorëzuar së fundmi nga Kina.

Kanali i komunikimit midis Wagneritëve dhe Partisë Komuniste Kineze është në dy rrjete të fshehura, një në Rusi dhe një në Kinë. Ai rrjet është përgjegjës për dërgesat klandestine të materialeve të luftës që përdoren kundër Ukrainës, pavarësisht se sa e mohojnë kinezët", shkruan The Mirror.

Një numër i madh robotësh ajror të drejtuar nga inteligjenca artificiale mund të sulmojnë për një qëllim të përbashkët.