BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Houthi shton listën e “armiqve”, kërcënon Italinë, ja çfarë rrezikon vendi me përfshirjen në konfliktin e Lindjes së Mesme

Houthi shton listën e “armiqve”, kërcënon

"Nëse agresioni kundër Gazës nuk ndalet, ne do t'i zgjerojmë operacionet tona në një mënyrë që do t'i habisë të gjithë”. Kështu Houthis kërcënuan edhe një herë sigurinë ndërkombëtare. Ata e bënë këtë përmes fjalëve të Ansar Allah, president i bordit të drejtorëve të agjencisë së lajmeve Saba, Nasr al-Din Amer, i cili raportoi deklaratat kërcënuese të liderit jemenas Abdul-Malik al-Houthi, sipas të cilave do të ketë një përshkallëzim nëse "agresioni" izraelit në Gaza nuk do të ndalojë."Italia rrezikon sigurinë e anijeve të saj ushtarake dhe tregtare," i tha Adnkronos nënkryetari i Autoritetit të Medias Ansar Allah , duke iu referuar komandës taktike të misionit të BE Aspides të marrë përsipër nga Italia.

"Ne do të godasim anijet që sulmojnë vendin tonë ose që pengojnë vendimin për të penguar anijet izraelite të kalojnë Detin e Kuq”, shtoi ai. Sipas Amerit, një prej “fytyrave mediatike” të Houthi-ve, misioni është “i rrezikshëm” për Italinë dhe “e çon në përplasje të drejtpërdrejtë”. Misioni synon të përgjojë raketat jemenase që synojnë anijet izraelite ose ato të drejtuara drejt shtetit hebre. Eksponenti Houthi më pas i çoi gjërat më tej: "Ne absolutisht nuk e këshillojmë Italinë të angazhohet në këtë mision, sepse ai bazohet në informacione të rreme dhe të pasakta sipas të cilave ekziston një rrezik për lundrimin. Nuk ka asnjë kërcënim për lundrimin në përgjithësi, por vetëm për anijet izraelite, amerikane dhe britanike." Pavarësisht kësaj, ministri i Jashtëm Antonio Tajani ishte i qartë. "Ne do t'i mbrojmë anijet tona, nuk do të frikësohemi dhe shpresojmë që së shpejti të arrijmë në një zgjidhje pozitive në atë zonë, në paqe”, tha ai.

 

Më të lexuarat