BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Gossip

Humbje e madhe për kinematografinë botërore/ Ndërron jetë në moshë të re aktori dhe regjisori i njohur

Humbje e madhe për kinematografinë botërore/ Ndërron

Ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur, Charles Officer.  “Daily Mail” shkruan se ai vdiq në shtëpinë e tij në Toronto. Gjithashtu bëhet e ditur se artisti gjeti vdekjen për shkak të një ataku kardiak.

Humbje e madhe për kinematografinë botërore/ Ndërron

Charles Officer gjithashtu luftoi më parë me një sëmundje të gjatë, megjithëse detajet nuk dihen, ndërsa në dhjetor të vitit 2022, bëri një transplant të mushkërive.

I lindur në Toronto, regjisori u bë i njohur për filmat me portretet e jetës së zezakëve kanadeze të cilat i dhanë atij vlerësime të shumta gjatë dy dekadave të fundit.

“Nurse.Fighter.Boy”, i publikuar në vitin 2009 është një ndër filmat që e bëri shumë të njohur atë, ku luan Karen LeBlanc në rolin e Jude, një nënë beqare e ve që trajtohet për sëmundjen e qelizave.

Ai vazhdoi të drejtonte filma të shumtë dhe dokumentarë që kishin në qendër historitë e zezakëve, duke përfshirë “Arratisjen e Akilla” të vitit 2020.”

Së fundmi, aktori fitoi një çmim kanadez të ekranit për regjisorin më të mirë në një serial dramatik për episodin pilot të “The Porter”.

Projekte të tjera të tij përfshinin: “Mighty Jerome” dhe “Unarmed Verses”