BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Bota

Irani “i jep zemër” Hamasit, grupi terrorist refuzon marrëveshjen, ja pse situata në Rripin e Gazës është alarmante

Irani “i jep zemër” Hamasit, grupi terrorist refuzon

“Ne në Hamas e konsiderojmë operacionin ushtarak të kryer nga Republika Islamike e Iranit një të drejtë natyrore dhe një përgjigje të merituar ndaj krimit të kryer duke synuar konsullatën iraniane në Damask dhe vrasjen e disa liderëve të Gardës Revolucionare”. Kjo është ajo që shkruhet në një shënim nga Hamasi pas sulmit të kryer nga Teherani kundër territorit izraelit. Një sulm padyshim i mirëpritur nga ata që e nisën konfliktin me aksionin terrorist të 7 tetorit, me shpresën se ajo që ndodhi mund të kontribuojë në ngritjen e nivelit të tensionit. Gjithashtu për shkak se tryeza e negociatave për një armëpushim të mundshëm në Rripin e Gazës, në të njëjtën kohë me lirimin e pengjeve ende në duart e Hamasit, po ecën përpara edhe nëse ai ndeshet me një ndalesë tjetër. Në fakt, sipas asaj që mësojmë, Hamasi ka hedhur poshtë propozimin e fundit të bërë në negociatat në Kajro për armëpushim. Në përgjigjen e tij ndaj ndërmjetësve, Hamasi thuhet se "ripohoi pozicionin e tij" në lidhje me të drejtën pa dallim për t'u kthyer në veri të Gazës dhe daljen e trupave izraelite nga pjesa qendrore e Rripit. Për më tepër, organizata ekstremiste palestineze do të vazhdojë të insistojë në nevojën për një fazë të dytë të marrëveshjes për të përfunduar vetëm me përfundimin e armiqësive. Kushtet që Izraeli i kundërshton me vendosmëri. Propozimi i ri i SHBA-së parashikonte lirimin e 900 të burgosurve palestinezë në këmbim të 40 pengjeve izraelitë. Hamasi "ka sinjalizuar gatishmërinë e tij për ta diskutuar këtë propozim në një mënyrë pozitive pasi të jenë adresuar çështjet e tjera", duke kërkuar edhe një herë derën. Ndërkohë, në Rripin e Gazës, qindra njerëz po largohen çdo ditë.