BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me
x

Bota

Ish-kancelarja Angela Merkel pritet të marrë surprizën gjigante

Ish-kancelarja Angela Merkel pritet të marrë surprizën gjigante

Ish-kancelarja Angela Merkel do të nderohet me çmimin më të lartë të mundshëm në Gjermani. Mediat e huaja raportojnë se Presidenti Federal Frank-Walter Steinmeier do t'i japë asaj 'Kryqin e Madh të Urdhrit të Meritës të Republikës Federale të Gjermanisë' në një ceremoni speciale në prill.

Deri më tani këtë çmim të lartë e kanë marrë vetëm ish-kancelarët Konrad Adenauer dhe Helmut Koh.

Angela Merkel ishte kancelare prej 16-vitesh, nga viti 2005 deri në vitin 2021. Sipas presidencës, familja e saj dhe shumë politikanë do të jenë pjesë e ceremonisë.