BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Izraeli “justfikon” masakrën në Rafah, nuk tërhiqet Netanyahu, ja sa pritet të vazhdojë lufta sipas Tel Avivit

Izraeli “justfikon” masakrën në Rafah, nuk tërhiqet

Dje, Izraeli dërgoi tanke në Rafah dhe njoftoi se beson se lufta në Rripin e Gazës do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket izraelite hynë për herë të parë në qendër të Rafahut të martën, pavarësisht vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për të ndaluar operacionet në atë qytet, ku kanë gjetur strehim shumë palestinezë të larguar nga pjesë të tjera të Rripit. Banorët e Rafahut thanë se tanket depërtuan në Tel Al-Sultan në perëndim të qytetit dhe Xhibna dhe Shabur afër qendrës, përpara se të tërhiqeshin drejt kufirit me Egjiptin, në zonën tampon. Izraeli ka njoftuar se ushtria e tij kontrollon tre të katërtat e zonës tampon dhe planifikon të vendosë kontroll mbi të gjithë zonën për të parandaluar Hamasin që të kontrabandojë armë përmes saj. Ministri palestinez i Shëndetësisë Majed Abu Ramadan tha se nuk ka asnjë indikacion se kalimi kufitar Rafah do të rihapet së shpejti për ndihma humanitare. Tzachi Hanegbi , këshilltari i sigurisë kombëtare i kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu , tha të mërkurën se lufta në Gaza do të vazhdojë të paktën deri në vitin 2024, duke sinjalizuar se Izraeli nuk është gati për t'i dhënë fund konfliktit, të cilin Hamasi e ka kërkuar si pjesë e një marrëveshjeje që do të lirohej nga pengjet izraelitë në këmbim të të burgosurve palestinezë. "Lufta në Rafah nuk është një luftë e pakuptimtë," tha ai, duke përsëritur pretendimet se qëllimi përfundimtar është eliminimi i sundimit të Hamasit në enklavë dhe ndalimi i sulmeve ndaj Izraelit. Shtetet e Bashkuara, aleati më i afërt i Izraelit, përsëritën të martën se kundërshtojnë operacionin tokësor në Rafah por se nuk besojnë se një operacion i tillë është duke u zhvilluar.