BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

“Kam ardhur të sqarohem”/ Zbulohen detaje të reja si ndodhi masakra me 4 të vdekur në Greqi, autori e kishte planifikuar sulmin

“Kam ardhur të sqarohem”/ Zbulohen detaje të reja si

Katër të vdekur, përfshirë edhe autorin, janë fundi tragjik i masakrës që ndodhi paraditen e sotme në një kompani transporti në Greqi.

Një 75-vjeçai me origjinë greko-egjiptiane hyri në ndërtesë dhe vrau pronaren e kompanisë Maria Karnesi, bashkëpronarin dhe menaxherin dhe një punonjës të kompanisë.

75-vjeçari, me emrin El Burai (kolegët e thërrisnin Ari) ishte pushuar nga puna (ai punonte si roje në shtëpinë e pronarit) dhe informacionet thonë se sulmin e kishte planifikuar shumë kohë më parë, me synimin për t’u hakmarrë ndaj atyre që e hoqën nga puna.

Pronarja e kompanisë është qëlluar me plumb në kokë, ndërsa dy viktimat e tjera janë qëlluar në trup.

Kështu, mëngjesin e së hënës autori ka mbërritur me makinën e tij jashtë ndërmarrjes, ka parkuar dhe ka hyrë në zyra me armë. Policët gjetën në makinën e tij një revole të fshehur.

Me të hyrë brenda, ai iu drejtua punëtorëve duke bërtitur: “Kam ardhur të zgjidh problemin, kam ardhur të sqarohem”.

Punonjës të frikësuar të kompanisë informuan policinë për ngjarjen, si dhe fqinjët që dëgjuan të shtënat.

Sulmuesi ka përfituar nga fakti se e njihte mirë ndërtesën, ka hyrë nga bodrumi i biznesit, fillimisht ka shkuar në katin e ndërmjetëm, ka nisur të qëllojë mbi gjithçka, duke lënë pas tre të vdekur, para se të vetëvritej.

Policia gjeti edhe dy gra, të cilat ishin fshehur dhe mbyllur në një tualet. Ato i kanë nxjerrë dhe me autoambulancë u kanë shkuar për ndihmën e parë.

Sipas informacioneve, ato nuk kanë pësuar lëndime, megjithatë do t’u duhet patjetër t’i nënshtrohen analizave dhe të kenë mbështetje psikologjike.

Përveç oficerëve të sigurisë, në godinë ka shkuar edhe një mjek mjeko-ligjor, për të kontrolluar trupat dhe për të nisur procesin e hartimit të procesverbalit të autopsisë.