BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

“Kemi disa çështje për të zgjidhur me ta”, Kremlini nis punën për të hequr talebanët nga lista e organizatave terroriste

“Kemi disa çështje për të zgjidhur me ta”,

Rusia tha të martën se kishte çështje të rëndësishme për të diskutuar me liderët talebanë të Afganistanit dhe se po punonte për të hequr talebanët nga lista e saj e organizatave të ndaluara terroriste.

“Ky është një vend që është pranë nesh dhe në një mënyrë apo tjetër ne komunikojmë me ta,” u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov.

“Ne duhet të zgjidhim çështje të ngutshme dhe kjo kërkon dialog, kështu që në këtë drejtim ne komunikojmë me ta si pothuajse të gjithë të tjerët – ata janë autoriteti de fakto në Afganistan”, tha ai.

Peskov nuk dha detaje mbi “çështjet e ngutshme”, por Rusia pësoi sulmin e saj më vdekjeprurës për 20 vjet muajin e kaluar kur persona të armatosur sulmuan një sallë koncertesh jashtë Moskës, duke vrarë të paktën 144 njerëz.

Militantët e Shtetit Islamik pretenduan përgjegjësinë dhe zyrtarët amerikanë thanë se kishin informacione se ishte dega afgane e rrjetit, Shteti Islamik Khorasan, që ishte përgjegjës. Rusia ka thënë se po heton gjithashtu një lidhje me Ukrainën, diçka që Kievi dhe Shtetet e Bashkuara e kanë kundërshtuar me forcë.

Talebanët u kthyen në pushtet në Afganistan në vitin 2021 pas tërheqjes së forcave të huaja të udhëhequra nga SHBA, por kanë mbetur deri më tani në listën e organizatave që Rusia i cilëson si terroriste.

Më të lexuarat