BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Kërkesa për ndihmë ushtarake, zbardhet vendimi më i fundit i Joe Biden drejt presidentit Zelensky

Kërkesa për ndihmë ushtarake, zbardhet vendimi më i fundit i

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se do të flasë me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelensky për kërkesat e këtij të fundit për ndihmë ushtarake shtesë.

“Ne do të flasim”, u tha ai një grupi gazetarësh në Shtëpinë e Bardhë, duke iu përgjigjur një pyetjeje në lidhje me kërkesat e presidentit ukrainas, i cili kryesisht kërkon avionë luftarakë dhe raketa me rreze të gjatë për të luftuar Rusinë.

Dje të hënën, Joe Biden hodhi poshtë në mënyrë të thatë mundësinë e furnizimit të Ukrainës me avionë amerikanë. Në pyetjen “a do t’i ofrojnë Shtetet e Bashkuara F-16 Ukrainës?” ai u përgjigj: “Jo”.

Perëndimorët kanë rritur nivelin e ndihmës ushtarake që i ofrojnë Ukrainës pasi Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara njoftuan dërgimin e tankeve, pas bisedimeve të ashpra.

Ushtria ukrainase do të marrë 120 deri në 140 tanke perëndimore , tha sot Ministri i Jashtëm ukrainas Dmitry Kuleba, duke dhënë vlerësimin e parë të numrit të përgjithshëm të mjeteve të blinduara të rënda që pritet të dorëzohen në Ukrainë.

Volodymyr Zelensky po kërkon edhe më shumë ndihmë për dërgimin e raketave me rreze të gjatë dhe avionëve luftarakë.

Berlini tashmë e ka hedhur poshtë kategorikisht këtë ide, ndërsa presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi me kujdes se “sipas definicionit asgjë nuk përjashtohet”, duke siguruar se ukrainasit nuk i kanë paraqitur ende një kërkesë të tillë.