BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Kim Jong Un dërgon njerëzit e tij në Rusi, ja çfarë fshihet pas misionit special

Kim Jong Un dërgon njerëzit e tij në Rusi, ja çfarë

Një delegacion shkencor i Koresë së Veriut pritet në Rusi për të zhvilluar bisedime me zyrtarë të lartë lokalë dhe për të vizituar një zonë të njohur si "Silicon Valley e Rusisë". Largimi i grupit, që i përket Komisionit Shtetëror të Shkencës dhe Teknologjisë të Koresë së Veriut dhe i udhëhequr nga kryetari i tij Ri Chung Gil, erdhi ndërsa autoritetet nga Moska dhe Pheniani u takuan në Lindjen e Largët Ruse për të diskutuar rifillimin e shërbimit të trenit midis vendeve të tyre përkatëse. Marrëdhënia midis presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut korean Kim Jong Un, pra, është bërë gjithnjë e më solide dhe kompakte. Në Moskë, shpjegoi faqja e internetit “NkNews” në një artikull të gjatë të thelluar, Ri pritet të zhvillojë bisedime me Ministrin rus të Shkencës dhe Arsimit të Lartë, Valery Falkov dhe me Ministrin e Burimeve Natyrore dhe Ekologjisë, Alexander Kozlov, i cili është gjithashtu bashkëkryetar i Komisionit Ndërqeveritar Rusi-DPRK, përdorur për t'iu referuar Koresë së Veriut. Ambasada e Koresë së Veriut në Moskë tha më tej se delegacioni do të vizitojë gjithashtu Universitetin Shtetëror të Moskës, Shërbimin Federal të Hidrometeorologjisë dhe Monitorimit të Mjedisit, Qendrën Federale të Shkencës për Sistemet Ushqimore, Akademinë Ruse të Shkencave dhe Qendrën e Inovacionit të Skolkovos, e njohur gjerësisht si Silicon Valley e Rusisë. Ambasadori rus në Korenë e Veriut, Alexander Matsegora, përshëndeti delegacionin e Ri në aeroportin e Koresë së Veriut dhe përcolli një propozim nga Instituti Rus për Kinën dhe Azinë Bashkëkohore, duke sugjeruar që Pheniani mund të presë një konferencë shkencore kushtuar samitit të vitit të kaluar midis Kim Jong Un dhe Vladimir Putin.