BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

Krimi ndodhi në vitin 1970/ 80-vjeçari arrestohet pas 27 vitesh në arrati, ja ku u fsheh ai

Krimi ndodhi në vitin 1970/ 80-vjeçari arrestohet pas 27 vitesh

Një burrë 80-vjeçar i cili ka qenë në arrati për 27 vjet është arrestuar në aeroportin Heathrow, tha policia. Richard Burrows u arrestua të enjten pasi u kthye në MB nga Tajlanda , tha një zëdhënës i policisë. Ai është lënë në paraburgim dhe do të paraqitet në Gjykatën e Chester.

Forca tha se ai ishte në kërkim që nga dhjetori 1997, kur ai nuk mori pjesë në Gjykatën e Chester Crown për t’u përballur me gjyqin për dy akuza për një vepër të rëndë seksuale dhe 11 akuza për sulm të pahijshëm.

Akuzat lidhen me abuzimin seksual të fëmijëve, i cili dyshohet se ka ndodhur midis viteve 1969 dhe 1971, raportohet se ka ndodhur në një shtëpi fëmijësh në Congleton, Cheshire dhe në West Midlands.

Inspektorja e detektivit Eleanor Atkinson, nga Policia e Cheshire, tha: “Vendosmëria jonë për të gjetur Burrows nuk është lëkundur gjatë 27 viteve të fundit dhe arrestimi i tij shënon një hap të rëndësishëm përpara në këtë rast dhe fillimin e mbylljes për të gjithë ata që janë përfshirë.

“Unë gjithashtu shpresoj që arrestimi i tij të veprojë si një paralajmërim për çdo të dyshuar tjetër të kërkuar – duke demonstruar se pa marrë parasysh sa kohë fshiheni, ne do t’ju gjejmë dhe ju do të arrestoheni.”

Përpjekjet për të gjetur Burrows që nga zhdukja e tij përfshinin një apel të Crimewatch në 1998.

Duncan Burrage, oficer ndërlidhës ndërkombëtar i Agjencisë Kombëtare të Krimit në Tajlandë, tha: “Duke shfrytëzuar rrjetin tonë ndërkombëtar dhe duke punuar ngushtë me kolegët e policisë Cheshire, ne kemi qenë në gjendje të gjurmojmë një të arratisur të kërkuar në lidhje me akuza jashtëzakonisht të rënda”.

Më të lexuarat