BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Bota

“Kujdes! Rrezik raketash, mbyllni dritaret!”/ Ngrihet alarmi, pas goditjes së flotës ruse në Detin e Zi, Ukraina synon...

“Kujdes! Rrezik raketash, mbyllni dritaret!”/ Ngrihet alarmi, pas

Një zyrtar rus thotë se Krimea është sulmuar sërish, një ditë pasi selia e flotës ruse në Detin e Zi, u godit nga raketa.

E nga ana tjetër, Ukraina pretendon se dhjetëra komandantë të lartë të marinës ruse, vdiqën ose u plagosën në sulmet pranë qytetit port të Sevastopolit një ditë më parë.

Duke iu përgjigjur këtij pretendimi, Moska përmes Ministrisë së Mbrojtjes shprehet se në fakt, pas sulmit në fjalës është zhdukur një ushtarak.

Ndërkohë, udhëheqësi i Sevastopolit, Mikhail Razvozhayev, i vendosur nga Rusia në Krimenë e aneksuar ka paralajmëruar sulme të tjera raketore ukrainase, pasi, sipas tij, shtabi i Flotës ruse të Detit të Zi është në shënjestër, shkruan AlJazeera.

Përmes një teksti në Telegram, ai shkruan:

“Kujdes! Rrezik raketash! Mbyllni dritaret tuaja siç duhet dhe qëndroni larg tyre.”

Ai gjithashtu u kërkoi udhëtarëve që të dalin nga makinat dhe transporti publik dhe të kërkojnë strehim në një vend të sigurt.