BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

Kulla ikonë e Londrës do të shndërrohet në hotel, zbulohet shuma marramendëse që do të shitet

Kulla ikonë e Londrës do të shndërrohet në hotel,

Kulla BT, një pikë referimi e njohur në Londër, do të shndërrohet në një hotel pasi është shitur për 275 milionë paund. Kulla 177 metra, e inauguruar në vitin 1965 nga kryeministri i atëhershëm Harold Wilson, shërbeu si një qendër kryesore për rrjetet e komunikimit në Mbretërinë e Bashkuar.

Ishte ndërtesa më e lartë e Londrës për 16 vjet derisa u ndërtua Kulla NatWest. Ish-pronarët e kullës, BT Group, që njoftuan të mërkurën se e kishin shitur atë te MCR Hotels.

Sipas BBC, drejtori i pasurive të paluajtshme të BT, Brent Matthews, tha se kulla luajti një rol jetik në përcjelljen e thirrjeve, mesazheve dhe sinjaleve televizive të vendit.

Publiku mundi të vizitonte restorantin e tij “rrotullues”, i cili ndodhej në katin e fundit. U deshën 22 minuta për të përfunduar një rrotullim të plotë dhe ishte popullor për shkak të pamjes së saj që shtrihej në të gjithë Londrën qendrore.

Megjithatë, ajo u mbyll për publikun pas shpërthimit të një bombe në vitin 1971.

Drejtori i pronave të BT Group, Brent Mathews, tha: “Kulla BT ndodhet në zemër të Londrës dhe ne kemi qenë jashtëzakonisht krenarë që kemi qenë pronarë të këtij monumenti të rëndësishëm që nga viti 1984.