BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Rajoni

Kumbari i Putin zbarkon në Ballkan, themelon në Serbi lëvizjen “Ukraina e II”, çfarë pritet të ndodhë

Kumbari i Putin zbarkon në Ballkan, themelon në Serbi lëvizjen

Prej dy muajsh në Serbi është regjistruar një organizatë që ka lidhje direkte me një prej njerëzve më të afërt të presidentit rus, Vladaimir Putin.

“Ukraina e Dytë” është një organizatë në dukje humanitare, por që në fakt mbron interesat e Kremlinit dhe përfaqëson një lëvizje të kamufluar kundër qeverisë së Kievit. Drejtues i saj është Viktor Medvedçuk, një oligark ukrainas që njihet si njeriu që ka ndihmuar në vitet 2000 ardhjen në pushtet në Moskë të Vladimir Putin.

Për ndihmën që ka dhënë Putinit, presidenti rus e ka shpërblyer atë me kontrata biznesi dhe e ka caktuar para luftës si drejtues të grupit negociator mes Rusisë dhe Ukrainës.

Pas nisjes së luftës, Viktor Medvedçuk, u arratis nga Kevi dhe ndodhet në Moskë ku drejton disa organizata në dukje humanitare kundër Ukrainës.

Organizata e hapur në Serbi synon të afrojë ukrainasit që kanë ikur nga lufta duke i ndihmuar me vende pune dhe kontakte në emigrim. Ndërkohë mediat ndërkombëtare shkruajnë se këto organizata shpesh herë shërbejnë si institucione rekrutimi për kundërshtarë të Ukrainës dhe agjentë që mund të ndihmonë me informacione Rusinë për luftën.